Úvod
Facebook
Závod
Výsledky
Doprava
Fotogalerie
Program
Partneři
Tisk
Trasa
Celkový přehled
Trať závodu je hodně členitá, střídají se zde všechny možné povrchy a přinese Vám vše, co si při krosových závodech můžete přát. Po startu je 750 m asfaltové silničky, kde uplatníte rychlé nohy. Poté se silnice mění v polní cestu a začne asi 1500 metrové stoupání pod hrad Bradlec, při kterém překonáte 170 výškových metrů. Polní kamenitá cesta se plynule změní v lesní a vlnitý terén Vás povede k legendární hospodě Na Klepandě. Ještě než jí minete, ocitnete se opět na asfaltu, po kterém budete sbíhat celým Syřenovem. Celý seběh Vás bude stát 65 výškových metrů. Závěrečných 1800 metrů povede opět lesní cestou a nastoupáte 205 metrů, než Vás přivítá brána hradu Kumburk.
Trasa po etapách a ve fotografiích
Km 0 - 0,6 Rovinka po Lhotě
Po startu poběžíte Bradleckou Lhotou po obecní asfaltové silnici. Trať vede takřka po rovině, klesání je minimální. Až na konci se asfaltová silnička zvedá do zatáčky k soše "Matičky" a předznamenává tak stoupání na Bradlec.
Prostor startu v Bradlecké Lhotě
Silnice po Lhotě
Jižní konec obce, "U Matičky"
Km 0,6 - 2,2 Stoupání na Bradlec
Bradlecká cesta se vine na hřeben už více než tři čtvrtě tisíciletí. Poběžíte cestou, kterou projížděli na koních středověcí rytíři. Cesta byla zpevněna kameny a hlavně v lesním úseku je uvidíte vyčnívat pod nánosy zeminy a listí. Ještě než se dostanete do lesa, budete vybíhat polní cestou. Škoda, že nebudete mít čas se ohlédnout, otevírají se odtud nádherné pohledy do krajiny. (Ale těmi se jistě přijedete pokochat jindy.) Ke konci téměř dvoukilometrového stoupání se dostanete lesním úvozem těsně pod hrad, kde Vás čeká prémie.
Polní cesta na hřeben
Úvoz pod Bradlecem, hrad napravo
Lesní cesta těsně před prémií Bradlec
Km 2,2 - 3,2 Zvlněný kilometr na Klepandu
Po náročném stoupání Vás čeká relativně lehčí úsek. Po proběhnutí prémie pod Bradlecem budete lesní cestou sbíhat severním svahem hradu. Klesání není extrémně strmé, přesto je třeba dát si pozor na kořeny a kameny. Po krátkém seběhu se cesta začne opět malinko zvedat a dovede Vás na okrskovou silničku, po které zabočíte doleva na Klepandu.
Prémie pod Bradlecem
Mírný seběh ke Klepandě
Silnice na Klepandu
Km 3,2 - 5,4 Dolů Syřenovem
Z Klepandy Vás silnice zavede celým Syřenovem až ke křižovatce na Krsmol, u které budete vbíhat opět do terénu. Celý tento více než dvoukilometrový asfaltový úsek budete mírně klesat.
Na Klepandě
Silnice z Klepandy do Syřenova
Seběh Syřenovem
Km 5,4 - 7,2 Nahoru na Kumburk
Pokud jste týden před našimi závody běželi na Žalý, nepřijde Vám poslední kopec nijak extrémní. Jeho parametry jsou 1,8 km délky a převýšení něco málo přes 200 metrů. (Přece je jen rozdíl mezi Krkonošemi a Podkrkonoším.) O to rychlejší bude zteč hradu Kumburku, na kterém Vás však nečekají obránci, ale cíl u druhé hradní brány. Cesta vede stále lesem, zpočátku je mírnější, pak se zvedá a nejstrmější je na posledních 400 metrech před cílem.
Křižovatka ke Krsmolu
Cesta ke Kumburku
Značení trasy
Celá trasa bude zabezpečená pořadateli na všech křižovatkách a na dalších místech, která to vyžadují. (Pořadatelů bude po trati několik desítek.) Každý kilometr bude navíc označen informativní tabulí. Pro jistotu budou odbočky označeny ještě moukou (v lese) a barvou (na silnici).
Video celé trasy z pohledu běžce - zrychleno 7x
© j&vh 2021