Úvod
Facebook
Závod
Výsledky
Doprava
Fotogalerie
Program
Partneři
Tisk
Úvod
Pár slov o krajině, kterou se běží
Když přijíždíte k Jičínu, a je jedno, zda od Mladé Boleslavi, Hradce Králové či Nové Paky, nemůžete přehlédnout na severu val mohutných kopců, které se tyčí vysoko nad krajinou. Jičínská pahorkatina zde končí v nadmořké výšce zhruba 300 m n.m. a kopce patří již k Ještědsko-Kozákovskému hřbetu (Tábor 678 m n.m., Bradlec 547 m n.m.) nebo Krkonošskému podhůří (Kumburk 642 m n.m.). Tyto tři geomorfologické celky se střetávají v katastrech obcí Bradlecká Lhota a Syřenov.
Tento region leží na dosah Českého ráje (Prachov je vzdušnou čarou vzdálen 6,5 km) a daleko není ani na hřebeny Krkonoš, na něž je nádherný výhled ze zmiňovaných kopců. V okolí Bradlecké Lhoty a Syřenova je mnoho atraktivních cílů pro pěší turistiku i vyjížďky na kole. Oblast má bohatou kulturní historii, je zde celá řada geologických, hydrologických či urbanistických zajímavostí.
Přesto turistický ruch není v této oblasti nijak velký. Návštěvníci širšího regionu směřují především k osvědčeným cílům v Českém ráji, Krkonoších a v blízkém okolí k rozhlednám na vrcholu Kozákova či Tábora. Na vině je především nedostatečná turistická infrastruktura a propagace tohoto miniregionu na hranicích Královehradeckého a Libereckého kraje. V poslední době se v tomto směru situace zlepšuje i díky sdružení obcí Mikroregion Tábor a práci Sdružení pro záchranu hradu Kumburku.
Obecný úvod k závodu
Do tohoto nádherného koutu naší země Vás zvou organizátoři z TJ Sokol Bradlecká Lhota na běžecké závody, kde na trati 7,2 km při převýšení přes 300 metrů proběhnete z pískovcové tabule v Bradlecké Lhotě, přes poslední výběžek Ještědsko - Kozákovského hřbetu pod hradem Bradlec až do Podkrkonoší, ve kterém již leží Syřenov a cíl běhu Kumburk.
Trať závodu Bradlecká Lhota - Bradlec - Klepanda - Syřenov - Kumburk byla stanovena tak, aby byla pro Vás, běžce, atraktivní a přitom bezpečná. Skutečnost, že trať vede přes dva hrady, se ostatně odráží i v názvu celé akce. Jsme si vědomi, že každý nový závod v termínovce Vás musí přesvědčit, abyste se ho zúčastnili a co je pro nás nejdůležitější, abyste se sem rádi a pravidelně vraceli.
Organizátoři připravují kromě hlavního běžeckého závodu, který je těžištěm celé akce, i doprovodný program pro děti a after party pro běžce po závodě. Chceme, aby se 2HRADY pro Vás staly zárukou kvalitního běžeckého závodu i příjemně prožitého dne.
Veškeré konkrétní informace najdete v příslušných sekcích tohoto webu. Těšíme se na vaši účast!
TJ Sokol Bradlecká Lhota
© j&vh 2021